نحوه‌ی افتتاح حساب پرسونال پی‌پال

آنچه میخوانید

انواع حساب‌های پی‌پال

حساب پی‌پال مثل یک کیف پول است که شما در هرکجا از دنیا که باشید می‌توانید از بسیاری از درگاه‌های معتبر دنیا خرید کنید و پول خود را از طریق حساب پی‌پال پرداخت کنید. اما همان طور که می‌دانید حساب پی‌پال فقط یک نوع حساب نیست و شما در هنگام افتتاح حساب با گزینه‌های متعددی رو به رو می‌شوید. در این مقاله ابتدا به معرفی اجمالی این نوع حساب‌ها می‌پردازیم و سپس نحوه‌ی افتتاح حساب پی‌پال پرسونال را شرح می‌دهیم. حساب‌های پی‌پال به طور کلی به سه دسته مجزا تقسیم می‌شوند و هر کدام از این دسته‌ها زیر‌شاخه‌های خود را دارند. حساب‌های پی‌پال به دسته کلی دسته‌بندی می‌شوند که عبارتند‌اند از: حساب پی‌پال پرسونال یا شخصی، حساب پی‌پال بیزینس یا تجاری و حساب پی‌پال پرایمر. حساب پی‌پال شخصی یا پرسونال ابتدایی ‌ترین و ساده ترین حساب پی‌پال است و با افتتاح حساب پی‌پال پرسونال شما می‌توانید از آن به عنوان کیف پول استفاده کنید و پرداخت‌های خود را با آن انجام دهید. اما نکته‌ی حائز اهمیت این است که با افتتاح حساب پی‌پال پرسونال شما فقط توانایی پرداخت دارید و با آن نمی‌توانید پولی را دریافت کنید و اگر شما قصد چنین کاری را دارید باید از دیگر حساب‌های پی‌پال استفاده کنید. در حساب پی‌پال پرایمر شما امکان داشتن حساب گزینه‌های مثل سبد خرید و یا داشتن حساب بانکی و کارت اعتباری را خواهید داشت ولی به طور کلی این نوع حساب شباهت زیادی به حساب شخصی دارد. در نوع سوم حساب‌ها یعنی حساب بیزینس یا تجاری شما امکانات بیشتری در اختیار خواهید داشت. این نوع حساب مخصوص تجار و شرکت‌های بزرگ است و صاحب حساب می‌تواند از حساب‌‌های پی‌پال و غیر پی‌پال استفاده کند.

چگونه حساب پی‌پال پرسونال افتتاح کنیم

محدودیت‌‌های افتتاح حساب پی‌پال پرسونال

اولین نکته‌ی مهم در رابطه با این پروسه‌ی افتتاح حسای پی‌پال پرسونال این است که این افتتاح این نوع حساب‌ها در کشور ما امکان پذیر نبوده و در صورتی که پی‌پال متوجه ای‌پی ایران شود حساب شما بلوکه شده و باز پس گیری پول از دست رفته کاری بسیار دشوار خواهد بود. بنابراین باید همیشه به خاطر داشته باشید که در هر مرحله‌ایی از افتتاح حساب پی‌پال پرسونال و یا هر نوع حساب پی‌پال دیگری باشیم و حتی در هنگام استفاده از این حساب‌ها باید همیشه از فیلتر‌شکن استفاده کنیم. لازم به ذکر است که در ایران شرکت‌هایی هستند که کارشان افتتاح حساب‌ پی‌پال پرسونال و دیگر‌ حساب‌ها است و با پرداخت اندکی پول به آن‌ها این کار را رای شما انجام می‌دهند.

مراحل انجام افتتاح حساب پی‌پال پرسونال

افتتاح حساب پی‌پال پرسونال یک فرایند کاملا ساده و رایگان است و با پیش رفتن مرحله به مرحله‌ی آن شما به راحتی صاحب یک حساب پی‌پال شخصی خواهید بود. برای این منظور شما ابتدا وارد سایت پی‌پال شوید و سپس با انتخاب گزینه‌ی sign in می‌توانید شروع به افتتاح یک حساب کنید. در همان ابتدای کار شما یکی از دو مورد حساب پی‌پال پرسونال یا بیزینس را انتخاب می‌کنید. با انتخاب حساب شخصی شما وارد صفحه‌ایی می‌شوید که در آن باید اطلاعاتی نظیر نام، نام کشور، شهر، آدرس پست الکترونیکی و غیره را وارد و رمز عبوری‌ برای خود بسازید. به خاطر داشته باشید که نام کشور منتخب خود ایران یا کشور‌های مثل آمریکا، انگلیس، سوییس یا یگر کشور‌های معتبر نباشد چرا که امکان شناسایی شما در این موارد آسان‌تر خواهد شد. پس از این مرحله لازم است که شما شماره بانک یا کارت‌های مالی خود را وارد کنید. البته از این مرحله حراس نداشته باشید، چرا که این اطلاعات را در هر زمانی که مایل باشید می‌توانید وارد کنید. پس از انجام این مراحل شما باید افتتاح حساب پی‌پال پرسونال خود را تایید کنید که برای این منظور ایمیلی برای شما ارسال شده و شما باید از این طریق آن را تایید کنید. پس از تایید شما صاحب یک حساب پی‌پال خواهید بود.

صفحه‌ی مخصوص وارد کردن اطلاعات در هنگام افتتاح حساب پی‌پال پرسونال

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *