انواع روش های پرداخت ارزی

آنچه میخوانید

چرا به پرداخت ارزی نیازمندیم؟

پرداخت ارزی

هنگامی که یک شخص تصمیم به مهاجرت از کشور میگیرد، خواه این مهاجرت برای کار و زندگی در کشوری دیگر باشد، خواه برای کسب تحصیلات، قبل از مهاجرت باید هزینههایی را در خصوص مواردی مختلف پرداخت نماید. در اینجا پرداخت ارزی مسئلهای است که افراد با آن سر و کار دارند و نیاز دارند تا اطلاعاتی را درباره نحوه انجام آن کسب نمایند. از آنجایی که روشهای متعددی برای پرداخت ارزی جهت پیشبرد مقاصد وجود دارد، در نتیجه شناخت راههای مختلف این مهم امری بسیار ضروری است تا افراد بتوانند مناسب ترین روش پرداخت را برای یک سایت خدماتی یا فروشگاهی، یک موسسه رسمی و دولتی و یا برای یک شخص در کشوری دیگر انتخاب کنند ، چرا که روش و نوع پرداخت ارزی میتواند با توجه به دریافت کننده متفاوت باشد.

بهترین و کارآمدترین روشهای پرداخت ارزی

حساب پی پال (PayPal)

حساب پی پال

از جمله روشهای پرداخت ارزی میتوان به افتتاح حساب پی پال اشاره کرد. حساب پی‌پال در واقع نوعی حساب الکترونیکی است که می‌توان با آن در هر کجای دنیا خرید فروش انجام داد. اشخاص می‌توانید تنها با داشتن یک ایمیل حساب پی‌پال افتتاح کنند. با افتتاح حساب پی‌پال می‌توان با میلیون‌ها فروشنده و خریدار مبادلات تجاری انجام داد و تبادلات مالی و انتقال پول خود را به سرعت و امنیت زیاد به سرانجام رساند. حساب پی‌پال یکی از معتبر‌ترین سیستم‌های پرداخت پول دنیا است و همواره در حال گسترش است. با افتتاح حساب پی‌پال افراد می‌توانند کار‌هایی را انجام دهند که عبارت‌اند از: انتقال پول از حساب بانکی به حساب پی‌پال، انتقال پول از یک حساب پی‌پال به یک حساب پی‌پال دیگر، انتقال پول از حساب پی‌پال به حساب‌های شخصی فرد و هم چنین این افراد می‌توانند از طریق پیام‌هایی که از طرف حساب‌ پی‌پال آن‌ها می‌آید حساب الکترونیکی مالی خود را کنترل کنند. اما به هنگام استفاده از پی پال باید مراقب بود که به ماهیت ایرانی بودن آنها پی نبرند برای این کار میتوانند از فیلتر شکن استفاده نمایند.

کردیت کارت (Credit card)

نمونه ای کردیت کارت (Credit card)

برای پرداخت ارزی بصورت آنلاین میتوان از کردیت کارت استفاده کرد. کردیت کارت یک نوع حساب بانکی است که افراد میتوانند بدون داشتن موجودی از اعتبار خود برداشت کرده و تا زمانی معین بدهی خود را باید به بانک پس بدهند. برداشت از این کارت اعتباری به صورت اینترنتی میباشد. پس انتخاب محصول یا کالای مورد نظر شخص باید اطلاعات کارت خود را در سایت مورد نظر وارد کند. پس از آن که اعتبار کارت توسط پروتکلهای امنیتی تایید شد شخص میتواند خرید خود را با موفقیت انجام دهد. البته این مسئله به اینکه آیا شخص اعتبار خوبی نزد صادر کننده کارت دارد یا نه بستگی دارد. اگر شخص مشتری خوبی برای صادر کننده به حساب بیاید میتواند به مرور زمان اعتبار خود را افزایش دهد. اما به این نکته نیز باید توجه کرد که به ازای هر خریدی که انجام میشود فرد به بانک بدهکار میشود، اما اگر بدهی به موقع پرداخت نشود متحمل جریمه میشود.

حواله بانکی (Swift)

اکثرا تجار از این روش پرداخت ارزی استفاده میکنند. این روش قدیمی و زمان بر است اما برای تجار که قرار است مبالغ بالایی را به حساب دیگر تجار واریز کنند روشی مناسب است. در این روش فرد حساب بانکی موردنظر را همراه با کارمزد و وجه انتقالی را در اختیار صرافیها قرار میدهد، سپس صرافی با با استفاده از روابط خود در دیگر کشورهای دنیا حواله مورد نظر را پرداخت میکند.

پرداخت ارزی از طریق حواله بانکی (Swift)

وسترن یونیون (Western union)

انتقال ارز وسترن یونیون (Western union)

از این نوع پرداخت ارزی میتوان برای واریز ارز به حساب شخصی فردی در خارج از کشور اقدام کرد. کافیست نام فرد مورد نظر، شهری که در آن سکونت دارد و مبلغ مورد نظر را وارد کنید تا وجه مورد نظر در کمتر از چند دقیقه وارد حساب فرد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *