چگونه یک حساب پی‌پال بیزینس افتتاح کنیم؟

آنچه میخوانید

چگونه یک حساب پی‌پال بیزینس افتتاح کنیم؟

معرفی حساب پی‌پال بیزینس

زمانی که شما حساب پی‌پال شخصی دارید، امکان خرید از اکثر درگاه‌های بین‌المللی را خواهید داشت و می‌توانید پرداخت‌های خود را به راحتی انجام دهید. اما وقتی که شما افتتاح حساب پی‌پال بیزینس را انجام می‌دهید میزان امکانات قابل استفاده‌ی شما از این حساب‌ها بیشتر خواهد بود. در نوع اول حساب‌ها یعنی حساب‌های پی‌پال پرسونال شما فقط یک خریدار هستید، اما زمانی یک حساب تجاری را افتتاح می‌کنید توانایی دریافت پول از مشتریان خود را نیز خواهید داشت. یکی از ویژگی‌های مهمی که پس از افتتاح حساب پی‌پال بیزینس از آن بهره خواهید برد امکان استفاده‌ی چندین کاربر به طور هم زمان از این حساب است. در واقع چون شما هم زمان با چندین خریدار و فروشنده در ارتباط هستید این حساب این امکان را به شما می‌دهد که به طور هم زمان چندین نفر از آن استفاده کنند. از دیگر ویژگی‌های مهم این حساب دیده شدن برند شما در سطح بین‌المللی است، چرا که افتتاح حساب پی‌پال بیزینس امکان استفاده از نام و لگو‌ی برند را به شما می‌دهد و هر کسی که از شما خرید می‌کند می‌تواند برند شما را رویت کند.

افتتاح حساب پی‌پال بیزینس

محدودیت‌های افتتاح حساب پی‌پال بیزینس

همان‌طور که می‌دانید پی‌پال یک شرکت آمریکایی و مطابق قوانین این کشور است و بنابراین امکان افتتاح حساب پی‌پال بیزینس در کشور ما وجود ندارد که یک محدودیت بزرگ برای ما در هنگام افتتاح حساب پی‌پال بیزینس است. هم چنین این نوع حساب‌ها علاوه بر کار بر اساس پول‌های رایج نظیر دلار، پوند، یورو، فرانک و غیره، با سکه‌های الکترونیکی(کارنسی) نیز کار می‌کند و با توجه به این که این نوع مبادلات در ایران وجود ندارد، این هم یک محدودیت برای افتتاح حساب پی‌پال بیزینس تلقی می‌شود. با وجود این محدودیت‌ها امکان افتتاح حساب پی‌پال بیزینس در ایران و برای ما غیر ممکن نیست و راه‌هایی برای افتتاح حساب پی‌پال بیزینس و داشتن یک حساب تجاری وجود دارد که در ادامه و طی توضیح مراحل افتتاح حساب پی‌پال بیزینس به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مراحل افتتاح حساب پی‌پال بیزینس

برای ساخت یک حساب تجاری در پی‌پال باید مرحله به مرحله پیش برویم تا بتوانیم به طور کامل آن را انجام دهیم. برای این منظور ابتدا باید به سایت پی‌پال بروید و سپس گزینه sign in را انتخاب کنید. سپس شما وارد صفحه‌ایی شده‌اید که در آن باید نوع حساب خود را اعم از حساب شخصی یا حساب تجاری انتخاب کنید. پس از این که گزینه‌ی افتتاح حساب پی‌پال بیزینس را انتخاب کردید وارد صفحه‌ی دیگری می‌شوید که در آن باید ویژگی‌های شرکت خود را بیان کنید. توجه داشته باشید که علاوه بر استفاده از VPN و انتخاب نکردن کشور‌های شاخص، هیچ‌گونه شماره تلفن، شماره حساب یا آدرسی که مربوط به ایران باشد وارد نکنید. نکته قابل ذکر در این این جا این است که اگر تجربه کافی در زمینه حساب‌های الکترونیکی را ندارید گزینه‌هایی را انتخاب کنید که سرویس پی‌پال برای حساب تجاری شما رایگان باشد، پس از این که شما تجربه کافی را بدست آ‌وردید می‌توانید این حساب را آپدیت کنید. پس از وارد کردن رمز عبور و آدرس ایمیل شما باید اطلاعاتی از شرکت خود را در اختیار سایت بگذارید. بعد از این مرحله شما باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. سپس نحوه‌ی پرداخت را برای شرکت مشخص می‌کنید که بسته به نوع تجارتی که می‌کنید از پرداخت روی سایت یا پرداخت حضوری و با کارت‌های اعتباری متغیر است. در مرحله‌ی ثبت اطلاعات مربوط به شرکت شما باید نام بانک، اطلاعات مربوط به حساب بانک و شماره‌ کارت اعتباری را وارد کنید. پس از آن باید وارد مرحله‌ی تایید شوید. در این مرحله یک‌بار از طریق ایمیل تاییدیه را انجام می‌دهید و یک بار هم از طریق حساب بانکی باید این کار را انجام دهید. شما می‌توانیم از نام و لگو‌ی خود نیز استفاده کنید تا شرکت خود را به نوعی شناخته شده جلوه دهید. به این ترتیب شما افتتاح حساب پی‌پال بیزینس را به طور کامل افتتاح کرده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *