کاربرد درگاه پی پال بین المللی

آنچه میخوانید

درگاه پی پال بین المللی چیست؟

درگاه پی پال

پرداخت ارزی از طریق درگاه پی پال در دنیای تجاری PayFlow نامیده میشود. پرداخت از طریق درگاه پی پال بین المللی میتواند با استفاده از انواع کارتهای اعتباری و همچین حساب پی پال (Paypal) صورت گیرد. افراد میتوانند با استفاده از درگاه پرداخت پی پال روشی قابل اعتماد را جهت خرید آنلاین فراهم آورند. برای افرادی که کسب و کار آنلاین راه اندازی میکنند و برای رفع نیاز مشتریان خود نیاز به دریافت آنلاین وجه دارند انتخاب درگاه پی پال بین المللی کار ساده تری بوده و دیگر نیاز به رفت و آمد و رد کردن مراحل دریافت ویزا کارت و یا مستر کارت نیست. امروزه بسیاری از خرده فروشان برای راه اندازی کسب و کار خود از درگاه پی پال بین المللی استفاده میکنند. اما سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که چرا در داد و ستد ها در مقداری چشم گیر از درگاه پی پال بین المللی استفاده نمیشود؟ برای پاسخ به این سوال باید گفتکه برای موسساتی مانند سفارتخانه ها یا امور مربوط به دانشگاه ها که وجه دریافتی از طرف افراد را به صورت یک حساب بانکی مدیریت میکنند، برای آنکه اطلاعات خود را با درگاه پی پال در ارتباط نگذارند از ویزا کارت یا مستر کارت برای تبادلات ارزی استفاده میکنند.

درگاه پی پال بین المللی خود به دو نوع PayFlow link و PayFlow pro تقسیم میشود:

انواع درگاه پی پال بین المللی

PayFlow link : این درگاه پی پال بین المللی هم مانند سایر ارتباطاتی که افراد با فضای مجازی دارند نیاز به یک سیستم امنیتی دارد که این سیستم PCI نامیده میشود. PayFlow link نیز از این قاعده مستثنی نیست. زمانی که افراد مشخصات اعتباری خود را وارد میکنند این عمل پرداخت در یک فضای امن سازگار با PCI و با میزبانی درگاه پی پال بین المللی انجام میشود. افراد برای استفاده از درگاه پی پال بین المللی در کسب و کار آنلاین خود میتوانند قالبهای از قبل طراحی شده درگاه پی پال را استفاده کنند یا خودشان یک قالب جدید بسازند و برای پرداخت وجه در کسب و کار خود به کار ببرند.

PayFlow pro: در این درگاه پی پال بین المللی افراد میتوانند پرداختی سفارشی و قابل تنظیم را تجربه کنند. با استفاده از این درگاه افراد میتوانند تجربه پرداختی کاملا متفاوت را بدست بیاورند.

بطور کلی هزینه راه اندازی درگاه پی پال بین المللی 99 دلار بوده و 39 دلار برای هزینه نگهداری سالانه در نظر گرفته شده است. هزینه 5 تا 10 درصدی هم صرف کارمزد میشود که این خود نرخ پایینی برای هر تراکنش محسوب میشود. اگر شما قصد ارسال محصولات خود را به خارج از کشور دارید، برای آن که درگاه پی پال بین المللی را جهت پرداخت بر روی سایت خود قرار دهید نباید از دامنه .ir استفاده کنید همچنین دقت فرمایید تا هیچ آدرس پستی و یا شماره تماسی از ایران را وارد نکنید. شما میتوانید برای دسترسی به حساب خود از VPS یک کشور خارجی استفاده کنید تا پی پال به شما شک نکند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *